Fb header  Copy - Gallery for Slider
  • Orarul cursurilor

Cursuri de dans


Stiri

Calendar

Octombir
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Noiembrie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Bun venit la dance art

Bine ați venit pe pagina Clubului Sportiv DanceArt Tîrgu Mureș.

 

Înscriere cursuri COPII/ TINERI/ ADULȚI - 2014 toamna.

 

Dans Modern

Asteptam pe toti tinerii peste 14 ani, care sunt dornici sa faca parte dintr-o trupa de dans modern, unde pregatim dansuri sincron pe mai multe stilurio de dans combinate: hip hop, belly, robot, latino, contemporan, etc. Cu acesta trupa dorim sa participam la evenimente si concursuri de dans de acest gen.

 

Dans de initiere pentru copii 4-7, 8-13 ani

In cadrul acestor cursuri copii invata mute dansulete prin care isi dezvolta tinuta, coordonarea si sincronizarea miscarilor, simtul ritmului intr-o atmosfera vesela si destinsa. Dansul la copii are efect benefic nu numai asupra fizicului ci si asupra intelectului si psihicului, dezvoltand totodata si increderea in sine.

 

Dans pentru adulti si tineret

Acest curs se adreseaza adultilor si tinerilor (peste 16 ani) care indiferent de varsa doresc sa petreaca timpul liber intr-o atmosfera placuta, prietenoasa acompaniat de ritmuri clasice si latino, unde se pot relaxa si pot uita de problemele cotidiene. In cadrul cursului puteti invata mai multe stiluri de dans (vals, tango, quick step, slow foxtrot, samba, cha-cha, rumba, jive, country si altele), pe care le puteti pune in practica la nunti, petreceri si chefuri.

 

Dansul mirilor

Pentru tinerii care urmeaza sa aiba nunta in curand, oferim ore individuale, in cadrul carora pregatim o coregrafie personalizata. Puteti sa alegeti clasicul Vals vienez sau un colaj de melodii, noi va ajutam sa aveti parte de o pregatire profesionista si de momente magice la nunta.

 

Dansul ca Hobby

Cursurile noastre de dans pentru începători sunt susținuți de către antrenori atestati de Federatia Română de Dans Sportiv.

Așteptăm cu drag pe toți cei care sunt interesați să intre în lumea fascinantă a dansului.

 

Dansul pentru Ocazii Speciale

Oferim pregatire pentru nunti, recepții, spectacole, balul bobocilor și alte ocazii speciale.

 

Dansul Sportiv

Pentru cei interesați în cariera de dansator sportiv oferim cursuri intensive și ore particulare



 "Abilitatea inseamnă ceea ce esti capabil să faci.
Motivația determină ceea ce faci.
Atitudinea determină cât de bine faci acel lucru."
 - Lou Haltz

 


Ultimele rezultate

  • Anul 2013 a fost un an plin de realizari si succese.

    Anul 2013 a fost un an plin de realizari si succese. Sportivii legitimati au participat la 36 competitii interne si internationale in tara si in strainatate, obtinand 93 calificari in finale (in primii 6), urcand de 31 de ori pe ceea mai inalta treapta a podiumului (locul1), 20 medalii de argint (locul 2) si 19 medalii de bronz (locul 3). Ceea mai mare performanta a fost cucerirea titlului de campion mondial la sectiunea latino sub 21 de ani de catre Moldovan Paul si Tatar Cristina.

    Rezultate obtinute in cadrul competitiilor organizate in Romania:

    Campionatul Naţional de Dans Sportiv – Cluj Napoca, 02-03.03.2013

    CN 6-9 ani LA

    Benő Dávid – Core Oana Beatrice – locul 8

    Chibelean Rareş – Turcu Carina – locul 10-11

    CN 10-11 ani LA

    Romonţi Radu – Precup Ada – locul 11

    Tamás Robert Leonard – Hriţcu Mesenschi Diana – locul 16

    CN 12-13 ani LA

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 5

    Dobranis Darius – Bacoş Antonia – locul 18-19

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 26

    CN 12-13 ani ST

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 3

    Dobranis Darius – Bacoş Antonia – locul 12-13

    CN 14-15 ani LA

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 15

    CN 14-15 ani ST

    Szakács Zoltán – Hriţcu Mesenschi Denis – locul 25

    CN 19-35 ani ST

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 9

    Szőke Szilárd – Székely Andrea – locul 23

    Máthé Zsolt – Vajnár Antónia – locul 27

    CN 19-35 ani LA

    Moldovan Paul – Tătar Cristina – locul 3

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    2

    Locul 4

    Locul 5

    1

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    3

    Cupa Mirajul Dansului – Mediaş, 10.03.2013

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 2

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 2

    Clasa D ST 16-18 ani

    Roman Rareş – Egresi Hajnal – locul 3

    Clasa D ST 19-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Open Basic LA 16-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Open Basic ST 16-35 ani

    Szőke Szilárd Levente – Székely Andrea – locul 1

    Roman Rareş – Egresi Hajnal – locul 7

    Locul 1

    3

    Locul 2

    2

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    6

    Cupa Oradea – Sântandrei, 16.03.2012

    Open LA 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 4

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    1

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    1

    WDSF Dancemasters – Bucureşti, 23-24.03.2012

    Open Basic ST 16-35 ani

    Szőke Szilárd Levente – Székely Andrea – locul 1

    Locul 1

    1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    1

    Campionatul Naţional de 10 Dansuri şi Campionatul Naţional Under 21 – Iaşi, 06-07.04.2013

    CN 10 Dansuri 12-13 ani

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 2

    Dobranis Darius – Bacoş Antonia – locul 9

    CN Under 21 Latino

    Moldovan Paul – Tătar Cristina – locul 1

    Locul 1

    1

    Locul 2

    1

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    2

    Cupa Transilvania – Cluj-Napoca, 13-14.04.2013

    Clasa E 14-15 ani

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 6

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    1

    Total finale

    1

    Campionatul Naţional de Clase – Reşiţa, 20-21.04.2013

    Clasa E 6-9 ani

    Benő Dávid – Core Oana – locul 9

    Clasa E 10-11 ani

    Tamás Robert Leonard – Hriţcu Mesenschi Diana – locul 1 (CN)

    Romonţi Radu – Precup Ada – locul 6

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 10

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 4

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 10

    Creţu Andrei – Vultur Ilinca – locul 16

    Clasa D Standard 16-18 ani

    Roman Rareş – Egresi Hajnal – locul 6

    Clasa D Latino 16-18 ani

    Rădulescu Gheorghe – Cseke Brigitta – locul 17-19

    Clasa D Standard 19-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea – locul 1 (CN)

    Clasa C Latino 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 4

    Clasa C Standard 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 7

    Clasa C Standard 16-18 ani

    Rădulescu Gheorghe – Cseke Brigitta – locul 20

    Clasa C Latino 19-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 3

    Clasa C Standard 19-35 ani

    Szőke Szilárd Levente – Székely Andrea – locul 1 (CN)

    Clasa B Latino 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 2

    Locul 1

    3

    Locul 2

    1

    Locul 3

    1

    Locul 4

    2

    Locul 5

    Locul 6

    2

    Total finale

    9

    Cupa Clujului – Cluj-Napoca, 29.04.2013

    Clasa E 6-11 ani

    Romonţi Radu – Precup Ada – locul 2

    Benő Dávid – Core Oana – locul 11

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 3

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 1

    Creţu Andrei – Vultur Ilinca – locul 8 (F)

    Open Basic LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 1

    Open Basic ST 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 3

    Open Basic LA 16-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Locul 1

    3

    Locul 2

    1

    Locul 3

    2

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Locul 8

    1

    Total finale

    7

    Cupa SporTim Dance Cup – Timişoara, 28.04.2013

    Open St 19-35 ani

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 2

    Locul 1

    Locul 2

    1

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    1

    Cupa Spria Top Dance – Baia Sprie, 11.05.2013

    Clasa E 14-15 ani

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 7

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    1

    Total finale

    1

    Cupa Prodance– Baia Mare, 12.05.2013

    Clasa E 14-15 ani

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 8

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    0

    Cupa Sătmarului – Satu Mare, 18-19.05.2013

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 4

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    1

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    1

    Cupa Floris şi Campionatul Naţional de Formaţii – Bistriţa, 25-26.05.2013

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 5

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 3

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 6

    Clasa Open Basic ST 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 3

    Clasa Open Basic LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 1

    Clasa Open LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 2

    Clasa Open LA 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 2

    Locul 1

    1

    Locul 2

    2

    Locul 3

    2

    Locul 4

    Locul 5

    1

    Locul 6

    1

    Locul 7

    Total finale

    7

    Cupa Latino Angels – Dej, 01.06.2013

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 3

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 1

    Birta Vlad – Kacsó Anita – locul 6

    Locul 1

    1

    Locul 2

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    1

    Locul 7

    Total finale

    3

    Campionatul Mondial de Tineret & Transylvanian Grand Prix – Braşov, 20-22.09.2013

    Open Basic LA 12-15 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 5

    Open Basic ST 12-15 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 3

    Open LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 23

    Open LA 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 9

    Open ST 12-13 ani

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 6

    WDSF Open Youth Latin

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 14-16

    WDSF World Open Standard

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 21

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    1

    Locul 6

    1

    Total finale

    3

    Cupa Mirona – Reghin, 28.09.2013

    Clasa E 6-9 ani

    Benő Dávid – Core Oana – locul 1

    Clasa E 12-13 ani

    Demeter Szabolcs – Moldovan Carina – locul 2

    Clasa E 14-15 ani

    Tokes Alexandru Mihai – Kacsó Anita – locul 1

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 3

    Open LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 2

    Open LA 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 2

    Open ST 12-13 ani

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 1

    Open Standard 16-35 ani

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 1

    Locul 1

    4

    Locul 2

    3

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    8

    WDSF Romanian Open – Bucureşti, 06.10.2013

    WDSF World Open Latin

    Moldovan Paul – Cristina Tătar – locul 3

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Total finale

    1

    Cupa României – Bucureşti, 11-13.10.2013

    Cupa României 12-13 ani LA

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 2

    Cupa României 12-13 ani ST

    Mureşan Tudor – Cîrdan Ana – locul 2

    Cupa României 14-15 ani LA

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 9

    Cupa României 19-35 ani LA

    Moldovan Paul – Tătar Cristina – locul 1

    Cupa României 19-35 ani ST

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 4

    Open Basic LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 3

    Open Basic ST 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andrea – locul 7-8

    Locul 1

    1

    Locul 2

    2

    Locul 3

    1

    Locul 4

    1

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    Timişoara Open Championships – Timişoara, 18-20.10.2013

    Open Basic LA 16-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Open LA 14-15 ani

    Szőts Dániel – Egresi Melinda – locul 4

    WDSF World Open Latin

    Moldovan Paul – Tătar Cristina – locul 5

    WDSF World Open Standard

    Fodor Csanád – Vaszi Réka – locul 27

    Locul 1

    1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    1

    Locul 5

    1

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    3

    Cupa Mediaş – Mediaş, 26.10.2013

    Clasa E 6-9 ani

    Benő Dávid – Core Oana – locul 3

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 1

    Clasa D 6-11 ani

    Romonţi Radu – Precup Ada – locul 2

    Locul 1

    1

    Locul 2

    1

    Locul 3

    1

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    3

    Cupa Potaissa – Turda, 09.11.2013

    Clasa E 6-9 ani

    Benő Dávid – Core Oana – locul 9

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 1

    Clasa D 16-35 ani ST

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Open Basic LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andreea – locul 1

    Open Basic ST 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andreea – locul 1

    Open Basic LA 16-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Locul 1

    5

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    5

    Napoca Dance Festival – Cluj-Napoca, 09.11.2013

    Clasa E 6-9 ani

    Benő Dávid – Core Oana – locul 4

    Clasa E 14-15 ani

    Koronka Gábor – Nagy Dalma – locul 4

    Clasa D 6-11 ani

    Romonţi Radu – Precup Ada – locul 2

    Tamas Robert – Mesenschi Diana – locul 3

    Open Basic LA 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andreea – locul 1

    Open Basic ST 12-13 ani

    Ungur Bogdan – Gede Andreea – locul 3

    Open Basic LA 16-35 ani

    Varodi Ionuţ – Avram Andreea Ioana – locul 1

    Locul 1

    2

    Locul 2

    1

    Locul 3

    2

    Locul 4

    2

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Total finale

    7

    Date statistice generale pe anul 2013

    Denumire concurs

    Data

    Locul 1

    Locul 2

    Locul 3

    Locul 4

    Locul 5

    Locul 6

    Locul 7

    Locul 8

    Finale

    Campionatul Naţional de Dans Sportiv /Cluj Napoca

    02-03.03.2013

    0

    0

    2

    0

    1

    0

    0

    0

    3

    Cupa Mirajul Dansului / Mediaş

    10.03.2013

    3

    2

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    6

    Cupa Oradea / Sântandrei

    16.03.2013

    0

    0

    0

    1

    0

    0

    0

    0

    1

    Dancemasters / Bucureşti

    23-24.03.2013

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    1

    Campionatul Naţional de 10 Dansuri & Campionatul Naţional Under 21 / Iaşi

    06-07.04.2013

    1

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    2

    Cupa Transilvaniei / Cluj-Napoca

    13.04.2013

    0

    0

    0

    0

    0

    1

    0

    0

    1

    Campionatul Naţional de Clase / Reşiţa

    20-21.04.2013

    3

    1

    1

    2

    0

    2

    0

    0

    9

    Cupa Clujului / Cluj-Napoca

    29.04.2013

    3

    1

    2

    0

    0

    0

    0

    1

    7

    Cupa SporTim Dance Cup / Timişoara

    28.04.2013

    0

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    1

    Cupa Spria Top Dance / Baia Sprie

    11.05.2013

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    1

    0

    1

    Cupa Sătmarului / Satu Mare

    18-19.05.2013

    0

    0

    0

    1

    0

    0

    0

    0

    1

    Campionatul Naţional de Formaţii / Bistriţa

    25-26.05.2013

    1

    2

    2

    0

    1

    1

    0

    0

    7

    Cupa Latino Angels / Dej

    15.06.2013

    1

    0

    1

    0

    0

    1

    0

    0

    3

    WDSF World Open şi Campionatul Mondial de Tineret ST / BV

    20-22.09.2013

    0

    0

    1

    0

    1

    1

    0

    0

    3

    Cupa Mirona / Reghin

    28-29.09.2013

    4

    3

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    8

    WDSF Romanian Open

    05-06.10.2013

    0

    0

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    1

    Cupa României / Bucureşti

    11-13.10.2013

    1

    2

    1

    1

    0

    0

    0

    0

    5

    Timişoara Open Championships

    18-20.10.2013

    1

    0

    0

    1

    1

    0

    0

    0

    3

    Cupa Mediaş

    26.10.2013

    1

    1

    1

    0

    0

    0

    0

    0

    3

    Cupa Potaissa / Turda

    09.11.2013

    5

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    0

    5

    WDSF Napoca Dance Festival / Cluj Napoca

    23-24.11.2013

    2

    1

    2

    2

    0

    0

    0

    0

    7

    Total

    27

    15

    16

    8

    4

    6

    1

    1

    78

    34,62%

    19,23%

    20,51%

    10,26%

    5,13%

    7,69%

    1,28%

    1,28%

    100%

    REZULTATE MOLDOVAN PAUL SI TATAR CRISTINA IN COMPETITII INTERNATIONALE

    Rank

    Date

    Event

    Discipline

    Category

    Location

    5.

    08 December 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Maribor - Slovenia

    20.

    30 November 2013

    World Championship

    Latin

    Adult

    Berlin - Germany

    5.

    16 November 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Vienna-Schwechat - Austria

    1.

    08 November 2013

    International Open

    Latin

    Adult

    Izmir - Turkey

    1.

    02 November 2013

    World Championship

    Latin

    Under 21

    Platja D'Aro - Spain

    5.

    20 October 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Timisoara - Romania

    3.

    06 October 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Bucharest - Romania

    4.

    28 September 2013

    World Cup

    Latin

    Adult

    Vienna-Schwechat - Austria

    6.

    20 September 2013

    World DanceSport Games

    Latin

    Adult

    Kaohsiung - Chinese Taipei

    26.

    15 August 2013

    GrandSlam

    Latin

    Adult

    Stuttgart - Germany

    2.

    15 June 2013

    International Open

    Latin

    Adult

    Krsko - Slovenia

    14.

    27 April 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Chisinau - Moldova

    3.

    13 April 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Ljubljana - Slovenia

    10.

    23 March 2013

    World Open

    Latin

    Adult

    Pieve di Cento (Bologna) - Italy



PARTENERII

Hotel COntinental